Koncert Třebíčských rodáků

  • Libuše a Radim Pančochovi - klavír

  • Jana Jedličková - zpěv

  • Exkluzivní host: Robert Winn - flétna

 
Jeden z koncertů Třebíčského operního festivalu je již tradičně věnován Třebíčským umělcům, nebo umělcům, kteří se v Třebíči narodili, i když v současné době žijí někde jinde. Takovou umělkyní je i klavíristka
 
  • Libuše Pančochová, rozená Němcová. Libuše v Třebíči také získala své první hudební vzdělání u paní učitelky Louisy Cahové. po té vystudovala Konzervatoř Brno, JAMU a Stavanger College v Norsku. Její hráčská praxe je široká: zahrnuje klavírní spolupráci na letních kurzech pro hráče na smyčcové nástroje v Třebíči, korepetici na letních houslových kurzech Václava Hudečka, korepetici smyčcových nástrojů na Stavanger College, působení ve Stavangerském Symfonickém orchestru. Jako sólistka vystoupila s Janáčkovou filharmonií Ostrava a Moravskou filharmonií Olomouc, dále koncertovala na Slovensku, v Polsku, Německu, Francii a v Norsku. V roce 2006 vystupovala s houslistkou Markétou Janouškovou ve Vídni jako zástupce České republiky na soutěži mladých pořádané společností Eurovision. Působí na brněnské konzervatoři a dále jako odborná asistentka na JAMU.
 
  • Radim Pančocha studoval na Konzervatoři v Kroměříži, Janáčkově akademii v Brně a na Stavanger College v Norsku a tato studia si doplnil účastí na mistrovských kurzech v Londýně, Výmaru a Paříži. V roce 1996 se stal absolutním vítězem soutěže Anglo-československé hudební soutěže v Londýně, v roce 1998 jedním z vítězů Stavangerského festivalu komorní hudby v kategorii klavírního tria. Vystupuje jako sólista v symfonických koncertech (např. s Moravskou filharmonií Olomouc) i na samostatných recitálech (pro Moravský podzim); spolupracoval na letních houslových kurzech Václava Hudečka v Luhačovicích, dále jako oficiální korepetitor mezinárodní soutěže Beethovenův Hradec. Účinkoval v Anglii, Francii, Německu, Polsku a Norsku. V současné době působí jako odborný asistent na JAMU, pedagog na Konzervatoři Brno a od dubna 2010 je společně s  manželkou Libuší angažován jako stálá výpomoc Filharmonie Brno. Piano Duo in Blue založil se svou manželkou Libuší Pančochovou v době společných studií ve Stavangeru. Společně se zúčastnili také mistrovských kurzů v Paříži. S klavírním duem účinkovali na mnoha koncertech doma i v zahraničí.
 
  • Jana Jedličková (roz. Malcová) se narodila v třebíči v roce 1977. Úspěšná sopranistka působící po celé České republice, převážně v Praze má četné zkušenosti i ze zahraniční produkce: koncertní projekty v Itálii (Como, Pontassieve), Rakousku (Vídeň, Baden, Semmering), Maďarsku (Esterháza), Německu (Berlin, Karlsruhe), Francii (Paříž). Vystudovala operní zpěv na Pražské konzervatoři (1995-2001) a Hudební akademii múzických umění v Praze (2001-2006). Je také absolutní vítězkou soutěže v interpretaci barokní hudby  Austrian Barock Akademie Gmunden z roku 2004. Již od dob studií se mimo operní praxe- např. v roli Hraběnky v opeře Figarova svatba v divadlech v Praze, Karlových Varech a v Ústí nad Labem aj.- intenzivně věnuje interpretaci barokní hudby. Vystupovala s četnými soubory barokní hudby jako Chorea Bohemica, Musica antiqua Praha, Capella regia musicalis Praha a Musica Figuralis Olomouc a dalšími. Stejně tak spolupracovala s několika smíšenými sbory v Praze v Brně i ve svém rodném městě. Se souborem Capella Academica- Hoffmusici nastudovala během několika let mnoho rolí z barokních oper G.F.Haendela, A.Scarlattiho, A.Hasseho a dalších, většinu pro zámecké divadlo v Českém Krumlově, Mnichově hradišti a Zámku Vranov nad Dyjí v obnovených světových premiérách. V současné době pracuje v produkční společnosti Opera Barocca Praha a s barokním ansámblem Hypochondria Ensemble. Své vzdělání, nejen v oblasti interpretace barokní hudby, rozšiřuje v rámci školení a kurzů mj. Dirkjana Horinga, Maria van Alteny, Ireny Troupové, Petra Dvorského a na zahraničních mistrovských kurzech. Věnuje se také četné koncertní činnosti v Praze a v celé České republice.
 
  • Exkluzívním hostem večera je Prof. Robert Winn je absolventem Royal Academy of Music v Londýně a hlavním flétnistou Královského filharmonického orchestru (1985-1999). Profesor Winn vede interpretační masterclass v Kanadě, Austrálii, Švýcarsku, Španělsku, Belgii i České Republice. V roce 1994 působil jako profesor hry na flétnu na Akademii F. Liszta ve Výmaru av roce 1999 se stal profesorem na College of Music v Kolíně nad Rýnem. Krom bohatých zkušeností v oblasti klasických hudebních žánrů hrál například v mnoha hollywoodských filmech jako Pán prstenů, Notting Hill, Anglický pacient a dalších.